Blog o marketingu internetowym

Przeczytaj o marketingu internetowym i mobile / O ciekawych narzędziach internetowych / O Facebooku, Google+ i Social Media

Jak sprawdzić ID konta na Facebooku ?

Często zdarza się, że potrzebujemy sprawdzić ID własnego profilu na Facebooku na potrzeby różnych aplikacji lub wtyczek. Do tego celu posłuży nam Facebook Graph API. Wejdź na stronę http://graph generic cialis overnight shipping.facebook.com/nazwa_uzytkownika i w miejsce nazwa_uzytkownika wpisz nazwę swojego profilu. Jeżeli jej nie znasz, możesz ją sprawdzić w Ustawieniach konta Facebook. Po wpisaniu nazwy otrzymasz dane profilu, w tym m.in. numer ID, pełną nazwę, imię i nazwisko, czy pełny adres URL strony zgodnie z poniższym przykładem:
{
"id": "100001472280966",
"first_name": "Rafa\u0142",
"gender": "male",
"last_name": "Daniecki",
"link": "https://www.facebook.com/rdaniecki",
"locale": "pl_PL",
"name": "Rafa\u0142 Daniecki",
"username": "rdaniecki"
}

Ale co to jest tak naprawdę to ID konta Facebook ?

Chcąc zidentyfikować określone konto musisz posłużyć się specjalnym adresem URL posiadającym nr ID. Numer ID Facebook to tak naprawdę unikalny numer w adresie URL w przeglądarce pozwalający zidentyfikować odpowiednie konto Facebook.

Wygląda on przykładowo tak:

http://www.facebook.com/profile.php?id=100001472280966

gdzie ID profilu Facebook to w naszym przypadku numer 100001472280966.

Rafał Daniecki - Pasjonat Marketingu Internetowego, rozwiązań Google i szeroko pojętej reklamy w Internecie. Miłośnik rozwiązań mobilnych i nowych technologii.

Comments are closed

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?