Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wtyczki/essential-grid/includes/item-skin.class.php on line 1041
Jak sprawdzić ID konta na Facebooku ? | Marketing w Biznesie | Rafał Daniecki

Blog o marketingu internetowym

Przeczytaj o marketingu internetowym i mobile / O ciekawych narzędziach internetowych / O Facebooku, Google+ i Social Media

Jak sprawdzić ID konta na Facebooku ?

Często zdarza się, że potrzebujemy sprawdzić ID własnego profilu na Facebooku na potrzeby różnych aplikacji lub wtyczek. Do tego celu posłuży nam Facebook Graph API. Wejdź na stronę https://findmyfbid.com i w pole wpisz swoją nazwę użytkownika profilu dla którego chcesz sprawdzić ID. Po wpisaniu nazwy otrzymasz numer ID, którego szukasz.

Ale co to jest tak naprawdę to ID konta Facebook ?

Chcąc zidentyfikować określone konto musisz posłużyć się specjalnym adresem URL posiadającym nr ID. Numer ID Facebook to tak naprawdę unikalny numer w adresie URL w przeglądarce pozwalający zidentyfikować odpowiednie konto Facebook.

Wygląda on przykładowo tak:

http://www.facebook.com/profile.php?id=100001472280966

gdzie ID profilu Facebook to w naszym przypadku numer 100001472280966.

Rafał Daniecki - Pasjonat Marketingu Internetowego, rozwiązań Google i szeroko pojętej reklamy w Internecie. Miłośnik rozwiązań mobilnych i nowych technologii.

Comments are closed